30 Temmuz 2013 Salı

TRUVA TANRIÇASI (WARRIOR RISING) - P.C CAST #6

tanrıça serisinin 6. kitabı truva tanrıçası mizah yönünden kesinlikle birinciliği hakeden truva hakkında bildiğiniz herşeyi alt üst edip sizi şaşırtan bir roman.

goodreads puanı 5/4.12 benim kişisel puanımsa 5/4.50 o yarım puanı kırma sebebime gelirsek..

kitapta sürekli geçen zenci-beyaz muhabbeti bilemiyorum ama bence fazla uzatılmıştı.
ayrıca achilles'in bir tür canavara dönüşmesi ve daha önceki nişanlısını feci şekilde öldürmesine rağmen kat'e hiçbir şiddet uygulamaması açıkçası bana gerçekçi gelmedi..
biraz tartaklanabilirdi ve bunun kat üzerinde yarattığı travmayı nasıl beraberce üstesinden gelebildiklerini görebilirdik..
sanki biraz boş bırakılmış o kısım aşk herşeyi halleder dedik ya daha ne istiyorsunuz gibi olmuş.

 üstelik feci şekilde can veren iki kadının, tanrıça olduğunu iddaa eden üç kadın karşısında üstelik bir hera tapınağındayken kahkahalara boğulacak cehennemdeyiz esprileri yapacak kadar rahat olması da bana yine hikayenin içinde karakterler açısından bir boşluk gibi geldi.

ama bu saydıklarım sadece küçük ayrıntılar kadın okuyucu için kitap adeta bir nimet. buram buram feminizm, aşk ve tutku kokan tanrıların hikayesinin anlatıldığı bir roman.

üstelik truva'nın brad pitt'li filmini seyrettiyseniz hayalinizde yaralı bereli, yakışıklı, sarışın, mazlum bir brad pitt canlandırıyorsunuz achilles'i kesinlikle başka şekilde hayal etmek mümkün olmuyor..
ve yine filmi izliyenlere söylüyorum ki briseis karekterinin kitaptaki yorumlanışını görünce gerçekten nutkunuz tutulacak..

ayrıca ben bu hikayeyi klasik truva savaşına göre kesinlikle daha fazla beğendim:)

kısaca; kesinlikle tavsiye ediyorum kitabı bitirmem sadece 4 saat falan sürmüştür ve evet hiç elimden bırakmadan..

keyifli okumalar..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...