27 Şubat 2017 Pazartesi

ÖLÜ ÖPÜCÜK - LAURELL K. HAMILTON


Öncelikle belirtmem gerekir ki Anita Blake'in yeni bir kitabını gördüğümde halen ellerim titriyor. Hatta kitapçıda gördüğüm anda tüm kitapları alma isteği oluşuyor içimde. O kadar çok severim bu seriyi ve serinin kahramanı hanımefendiyi. Kelimelerle anlatamam samimi söylüyorum en sevdiğim hayali karakterdir kendileri.

Serinin ilk beş kitabı şaheserdir. Sonradan biraz daha fazla seks içerikli yazdığından biraz baymıştır. Şimdi bu kitaba gelirsek, polis işleri çok ön plana alınmış bence. Yazara sorum şu madem bu kadar polisiyeyi ön planda tutmak istedin neden Edward karakterini olaya dahil etmedin? Bence kesinlikle Edward'da şehre gelmeliydi. Zaten karşılarında bu kez net bir düşman yoktu. Bir grup yaşlı ve çocuk vampir. Yani konu net değildi biraz sıkıcıydı diyebiliriz. Arkasında hiçbir kişisel husumeti olmayan orta yaşlı vampir Benjamin ve insan hizmetkarı. Özgürlük için savaşıyorlarmış falan filan. Ulan kadim vampir kanunlarına ne oldu?

Tabi ki yine olması gerektiği gibi Anita'nın özel hayatından kesitler de vardı. Ancak Jean-Claude neredeyse yoktu. Sadece birkaç sayfa o da sadece sohbet havasındaydı. Yani JC'ye doyamadık yine. Laurell bunu hep yapıyor. en sevilen, en özlenen karaktere yer vermemiş ama Nicky ile ilgili  sayfalar dolusu yazmış. Devil ile ilgili sayfalar hem de bayağı erotik sayfalar yazılmış. Diğer karakterleri ön plana çıkarma çabası anlıyorum ama bir o kadar da sıkıcı olduğunu biri yazara anlatmalı?

Kadının mantığını kavramakta zorlanıyorum. ayrıca Asher karakterini kötü-kaka ilan etmesine de çok bozuldum. Asher yüzyıllardır JC'nin sevgilisi ve onunla birlikte yani  kadim karakterlerden bir tanesi. Sen bu karakteri böyle bozuk para gibi harcayamazsın şekerim, kusura bakma. Okura inat mı yapıyorsun arkadaş? 

Ardeur kontrol altına alınmış durumda. Bundan önceki kitaplardaki seks patlamasını Ardeur'a yıkıyor yazar. Şimdi kontrol altında olduğundan beslemeyi bile unutuyor bazen Anita. Zaten kitaplar çok uzun ara ile basılıyor. Artemis bu konuda çok rahat. Kemik kitlenin her türlü satın alacağını biliyor ve arayı açıyor. Bu kadar uzun bekleyişlerde hep JC ile bu kitapta daha çok zaman geçirilecek. Evet JC'yi daha çok göreceğiz diye beklenti içinde bekliyorum, ve her defasında hayal kırıklığı..

İçerik ile ilgili yazılacak çok fazla bir şey yok. spoilere de girmek istemem. Hayranları zaten her türlü kitabı alacaklar kaçarımız yok. fantastik serileri sevenler varsa, yeni başlayacak olanlara mutlaka ilk kitaptan başlamalarını tavsiye ediyorum. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...